Policjanci dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łebie, aby porozmawiać z nimi o konsekwencjach przemocy w sieci. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego do czego może doprowadzić upublicznienie np. pozornie „niewinnego” żartu albo „śmiesznego” komentarza na temat innej osoby. Dlatego bardzo ważne jest uświadamianie im zagrożeń związanych z taką aktywnością w Internecie. Przy okazji mundurowi przedstawili młodzieży specyfikę swojej pracy.
Młodzi ludzie nie zawsze mają świadomość, że produkują hejterskie treści. Często po prostu powielają język wypowiedzi, jaki panuje w ich otoczeniu. Czasami hejtują dla zwykłego żartu, nie wiedząc, że może to kogoś skrzywdzić. Najtrudniej poradzić sobie z takim atakiem jest najmłodszym, gdyż uderza on w ich dopiero budujące się poczucie własnej wartości. To z kolei może doprowadzić do wielu przykrych sytuacji, a w skrajnych przypadkach do myśli samobójczych. O konsekwencjach hejtu rozmawiali wczoraj z młodzieżą z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie dzielnicowi z gminy Wicko i gminy Nowa Wieś Lęborska. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Łebie na zaproszenie dyrekcji. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom znaczenie ważnych i niestety często zapominanych w dzisiejszym świecie słów jak tolerancja i szacunek do drugiego człowieka. Podkreślili też, że w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych, wulgarnych czy ośmieszających tekstów, zdjęć, filmów wobec konkretnej osoby jest bardzo krzywdzące i prawnie zabronione, a osobie publikującej może przynieść sporo kłopotów i zaważyć na ich przyszłości, również zawodowej.
W trakcie spotkania nie zabrakło też rozmów o pracy policjanta. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują w służbie i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki wykonywanego przez nich zawodu.
Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku